fbpx
Menu Zamknij

Skanery 3D w archeologii

Czy wiecie, że z wykorzystaniem skanerów 3D można zeskanować tyranozaura, który ma niemalże 66 milionów lat i to bez uszczerbku na szkielecie?

Czytajcie więcej i poznajcie jego historię!

szkielet trex zeskanowany 3d

Szkielet tyranozaura zeskanowany w 3D

Skanery 3D wykorzystywany są w coraz większej ilości branż na całym świecie! Tym razem skaner 3D  Artec Eva oraz oprogramowanie Artec Studio przyczyniły się do skompletowania oraz uzupełnienia szkieletu tyranozaura, który liczy niemalże 66 milionów lat. Skanery 3D pozwalają nie tylko na przeniesienie obiektów na ekrany komputerów, ale też na bezdotykowe uzupełnienie ich. Jak wiadomo, takie eksponaty są niezwykle delikatne i wymagają wyjątkowej uwagi i troski aby ich nie uszkodzić. Dzięki skanerom 3D możliwe jest bezdotykowe oraz całkowicie bezinwazyjne badanie obiektu.

Proces skanowania 3D tyranozaura

Proces skanowania 3D tyranozaura

Szkielet przedstawionego powyżej tyranozaura nazwany został Trix i jest to jeden z najlepiej zachowanych obiektów na świecie (kości są kompletne w ponad 80%). Jednak kilku elementów brakowało – między innymi lewej nogi! Dzięki skanerom 3D udało się uzupełnić brakujące fragmenty takimi wydrukowanymi na drukarkach 3D, aby obiekt okazał się kompletny! Do tego nasz tyranozaur obecnie stoi na 2 prawych nogach!

Chcecie poznać lepiej jego ciekawą historię oraz to w jaki sposób zeskanować tak ogromny obiekt? Kliknijcie w button poniżej i czytajcie więcej!

Masz do nas pytania? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o skanerach 3D lub oprogramowaniu? Skontaktuj się z nami przez poniższy formularz – nasi doświadczenia doradcy odpowiedzą na wszystkie twoje pytania!    Rozwiń


    zeskanowany w 3D dinozaur

    Zeskanowany w 3D dinozaur