fbpx
Menu Zamknij

Czy można skanować 3D samochody?

Czy można skanować 3D samochody?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Skanery 3D to niezwykle uniwersalne produkty, które wykorzystywane są w wielu branżach, w tym między innymi właśnie w motoryzacji! Sami zobaczcie, do czego mogą zostać wykorzystane te urządzenia, co dzięki nim można osiągnąć.

Skanowanie 3D sportowego samochodu

Po pierwsze zobaczcie sami, jaki efekt można uzyskać skanując 3D sportowe auto przy wykorzystaniu skanera 3D Artec LEO

Jest to skaner 3D niezwykle przydatny w skanowaniu 3D samochodów ze względu na to, że nie wymaga podłączenia do komputera i posiada wbudowany, kolorowy ekran, na który od razu widoczny jest wykonywany skan. Dodatkowo jest on lekki dzięki temu w prosty sposób można zeskanować nawet trudno dostępne miejsca, a wbudowany moduł WiFi pozwala na natychmiastowe przesyłane danych z urządzenia na komputer.

Skan samochodu wykonany przy pomocy skanera Artec Leo

Skanowanie 3D motocykli

Oczywiście poza skanowaniem 3D samochodów możliwy jest również ten proces w przypadku motocykli. Skanowanie całych motocykli lub jego elementów staje się coraz powszechniejszą praktyka.

Do skanowania 3D idealnie nadają się skanery takie jak Artec LeoArtec Eva oraz w niektórych przypadkach Artec Space Spider (głównie do małych elementów motocykli). Skanowanie 3D w przypadku motocykli ma na celu zwykle szybkie zdigitalizowanie maszyny w celu późniejszych prac projektowych. Dzięki modelom 3D uzyskanym przy pomocy skanerów 3D otrzymujemy informacje np. o kształcie owiewek lub szyb motocyklowych, obudowy silnika czy o tym jak w przestrzeni 3D przebiegają wszelkie rury, wzmocnienia oraz osłony. Dzięki temu możemy od razu uwzględnić je w pracach projektowych dotyczących nowych elementów motocykla.

Czytaj więcej na temat skanowania 3D motocykli i samochodów!