fbpx
Menu Zamknij

CIMCO EDIT v7 – edytor kodu NC

Jest to prosty w obsłudze i zarazem profesjonalny edytor kodów dla maszyn CNC z podstawową funkcjonalnością komunikacji CNC i DNC.

Główne funkcjonalności Cimco Edit:

  •  Edycja programów NC z rozpoznawaniem kodów G i M

Podgląd programów jest widoczny w formie tekstowej, umożliwiając np. automatyczne przenumerowanie bloków, znajdowanie zakresów XYZ lub też przekształcenie ścieżki narzędzia (lustro, przesunięcie, obrót czy też kompensacja narzędzia).

Wbudowany Asystent NC rozpoznaje podstawowe parametry obróbki, numery zadeklarowanych korektorów oraz zdefiniowane funkcje G i M, wraz z cyklami stałymi i makrami.

 

 

  •  Analiza poprawności składni programów NC dzięki graficznej symulacji ścieżki narzędzia

Programy na tokarki i frezarki numeryczne mogą być sprawdzane krok po kroku, w sposób ciągły lub od końca do początku. Po zmianie programu natychmiast jest aktualizowana symulacja. W najnowszej wersji CIMCO EDIT 7 pojawiła się dodatkowo weryfikacja bryłowa z wykrywaniem kolizji narzędzia (oprawki) i analizą podcięć.

 

 

  •  Porównywanie programów i szybka identyfikacja zmian

W wybranych do porównania programach automatycznie są pokazywane różnymi kolorami zmienione fragmenty programu (podświetlenie pomarańczowe), bloki usunięte (czerwone wyróżnienie) lub dopisane (zaznaczone na żółto). Domyślnie pomijane są różnice nieistotne dla większości układów sterowania, takie jak numery bloków czy też ilość spacji. Porównywanie może również się odbywać przez wyświetlenie różnic na jednym ekranie w jednej linii.

 

 

  • Wysyłanie i odbieranie plików na obrabiarki CNC poprzez RS-232, również w trybie DNC

Program ma zaszyte standardy komunikacji dla różnych typów maszyn i wersji sterowników. W podstawowej wersji można również wykonywać transmisję blokową DNC.

UWAGA: Dopiero w rozszerzonej wersji (przy pełnej funkcjonalności DNC) można obsługiwać wysyłanie i odbieranie programów dla wielu różnych maszyn jednocześnie.

 

 

  •  Analizy binarnych plików MAZATROL

Dodatek do plików MAZATROL umożliwia analizę programów dokładnie tak samo jak to robi rzeczywisty układ sterowania. Programy pisane na obrabiarki ze sterowaniem MAZATROL mogą być również porównywane i weryfikowane bryłowo.

 

 

  • Rozszerzenie funkcjonalności o modelowanie 2D i generowanie ścieżek narzędzia z CNC-Calc 7

Dzięki temu dodatkowi można rysować proste geometrie 2D lub importować pliki DXF i na ich podstawie generować ścieżki narzędzia. Możliwe jest tworzenie prostych obróbek 2,5-osiwowych (w tym cykli wiertarskich), z określaniem głębokości przejść i całkowitej głębokości obróbki, wejść/wyjść i parametrów obróbki