fbpx
Menu Zamknij

ZWCAD MFG (Mechanical)

5 201,67 5 526,39  brutto

Najniższa cena ( 15 lipca 2024 ): 5 201,67  SKU: Brak danych Kategorie: , , Brand: ZWSOFT

ZWCAD MFG (Mechanical) jest programem, który służy do profesjonalnego tworzenia arkuszy 2D z rysunkami części mechanicznych.

Program posiada wiele narzędzi, które ułatwiają pracę, takie jak:

  • generator wału,
  • wymiar tolerancji,
  • symbol tekstury powierzchni balon,
  • BOM,

a dodatkowo elementy standardowe do tworzenia rysunków 2D części mechanicznych.

ZWCAD Mechanical to ZWCAD z dodatkowym modułem, zapewniającym dodatkowe narzędzia do produkcji.

Inteligentne środowisko rysowania

ZWCAD Mechanical, a standardy międzynarodowe

ZWCAD Mechanical obsługuje ISO, ANSI, DIN, JIS, GB, co zapewnia projektantom utrzymanie wspólnej formy komunikacji. Oprogramowanie zostało dostosowane do wymagających standardów korporacyjnych.

 

Obsługiwane formaty w programie ZWCAD Mechanical
Obsługiwane formaty.

Zarządzanie warstwami oraz mapowanie warstw

W ZWCAD Mechanical każda jednostka mechaniczna (np. wymiar lub symbol) zostaje automatycznie umieszczona w domyślnej warstwie i zostaje jej nadany odpowiedni kolor i rodzaj linii. W przypadku mapowania obiekt mechaniczny może zostać umieszczony w niestandardowej warstwie i być dopasowany wg obowiązujący standardów danej firmy.

Funkcja zarządzania warstwami
Zarządzanie warstwami.

 

Skalowanie funkcją Super Edycja

Projektanci często wykonując swoją pracę mają do czynienia z obsługą dużej liczby rysunków lub projektów. Producent programu wychodząc naprzeciw, zadbał również o ten aspekt i wprowadził rozwiązanie, które ułatwia obsługę wielu rysunków obramowań w różnych skalach, a ponowne edytowanie jest o wiele łatwiejsze i wystarczy dwukrotnie kliknąć obiekty, aby ich rozmiar zmienił się w zależności od zmian ustawień znajdujących się w oknie dialogowym podczas jego tworzenia.

 

Funkcja Super Edycja w programie ZWCAD Mechanical
Funkcja Super Edycja.

Rozszerzone narzędzia do produkcji

Kompleksowa linia konstrukcyjna

W programie ZWCAD Mechanical użytkownik otrzymują, aż 32 opcje do tworzenia linii konstrukcyjnej oraz 7 opcji do tworzenia kół konstrukcyjnych. Użycie linii konstrukcyjnych może służyć do odniesienia w tworzeniu innych obiektów, co znacząco ułatwia pracę kreślarską.

 

Menu wyboru lini konstrukcyjnych w programie ZWCAD Mechanical
Linie konstrukcyjne.

Funkcja linii środkowej

W programie firmy ZWSOFT istnieje również funkcja linii środkowej, która umożliwia projektantom dodanie linii środkowej do okręgu lub prostokąta. Linię środkową można dodać do jednego pojedynczego elementu lub do wielu przedmiotów. Taka funkcja bardzo ułatwia pracę i sprawia, że pewne czynności zabierają o wiele mniej czasu.

ZWCAD Mechanical funkcja lini środkowej
Funkcja linii środkowej.

Narzędzia do detalowania wielokrotnego użytku

W ZWCAD Mechanical można wygenerować szczegóły za pomocą dosłownie kilku kliknięć, a następnie go zaktualizować w momencie kiedy następuje zmiana geometrii.

 

Narzędzia do detalowania wielokrotnego użytku
Detalowanie wielokrotnego użytku.

Szybsze i dokładniejsze rysowanie

W programie skupiono się również na funkcjach, które zagwarantują użytkownikom lepszą wydajność podczas realizowania swoich projektów. Do takich funkcji należy rowek techniczny, który jest istotnym segmentem projektowania mechanicznego. ZWCAD Mechanical umożliwia projektantom różnorodność cech konstrukcyjnych struktury procesu, w tym rowki wpustowe, wał oraz otwór. Dzięki takim zastosowaniom użytkownicy programu mogą wykonywać rowek techniczny o wiele szybciej i dokładniej.

 

Menu dokładnego rysowania
Dokładne rysowanie.

Część mechaniczna i generatory

Kompleksowa biblioteka części

Jednym z ważniejszych cech programu ZWCAD Mechanical jest jego rozbudowana biblioteka części. Dzięki temu projektant nie traci czasu na tworzenie elementów. Wystarczy skorzystać z biblioteki i ewentualnie edytować swój element. W bibliotece ZWCAD Mechanical znajdują się m. in.: śruby, nakrętki, podkładki, szpilki, nity, sprężyny oraz łożyska i wiele innych. Dla użytkownika jest to oszczędność wielu godzin pracy.

 

ZWCAD Mechanical biblioteka części
Biblioteka części.

 

Eksport komponentów do programu Excel

Bardzo użyteczną funkcją programu od producenta ZWSOFT jest możliwość eksportu do programu Excel. Użytkownik ma możliwość eksportować dane BOM do programu Excel, dzięki czemu można wspólnie korzystać z projektu i udostępniać go wewnątrz struktury firmy.

Eksport komponentów z programu ZWCAD Mechanical do programu MS Excel
Eksport komponentów do programu Excel.

 

Rysowanie arkuszy 2D

ZWCAD Mechanical zapewnia wiele narzędzi, które wspierają mechaniczne rysowanie arkuszy 2D. W programie mamy dostęp do takich narzędzi jak generator wału, wymiar tolerancji, symbol tekstury powierzchni, balon i zestawienie materiałów oraz wiele części norm i wiele innych. Dzięki takim narzędziom nie trzeba usuwać i ponownie tworzyć oryginalnych obiektów, wystarczą dosłownie tylko dwa kliknięcia i modyfikacja zmiennej. Takie zastosowanie poprawia wydajność optymalizuje czas pracy projektanta.

 

 

Rysowanie arkuszy 2D
Rysowanie arkuszy 2D.

ZWCAD Mechanical i kompatybilność

ZWCAD Mechanical może otwierać pliki dwg, dxf, dwf i jest w pełni kompatybilny z innymi wiodącymi programami CAD. Dzięki znajomości programu ZWCAD Mechanical użytkownik może przełączyć się na inny program firmy ZWSOFT oszczędzając czas na naukę i pracując w znanym już środowisku 2D CAD.

 

 

Kompatybilność programu ZWCAD Mechanical z innymi programami CAD
Kompatybilność z innymi programami CAD.

Nakładanie się wymiarów w ZWCAD Mechanical

Wymiar mechaniczny w ZWCAD Mechanical jest na tyle inteligentny, by wymusić nakładanie się wymiarów oraz, aby automatycznie i odpowiednio się spacjowały. Dodatkowo program określa odpowiednią odległość od wymiarowanego obiektu, dzięki czemu wymiary liniowe wyglądają schludnie i czysto. Taka automatyzacja gwarantuje lepszą prace oraz ją usprawnia.

Inteligentne nakładanie sie wymiarów w programie ZWCAD Mechanical

 

 

Pobierz DEMO

W celu pobrania DEMO programu ZWCAD prosimy o przejście na stronę oprogramowania: Pobierz demo ZWCAD