fbpx
Menu Zamknij

Lepsza skuteczność najnowszego ZW3D CAD/CAM 2019

Dla wszystkich użytkowników programu ZW3D nadszedł bardzo ważny dzień, jakim jest premiera najnowszej wersji ZW3D CAD/CAM 2019. W tym roku producent zastosował przełomowe rozwiązanie jakim jest m. in. zwiększenie wydajności – odnosi się to do projektowania 3D jak również samego procesu obróbki.

Projektowanie CAD – zoptymalizuj proces w ZW3D CAD/CAM 2019

ZW3D CAD/CAM 2019 w tym roku wchodzi na zupełnie wyższy poziom w projektowaniu CAD. Dzięki specjalnemu algorytmowi będzie możliwa optymalizacja platformy 3D CAD. Spośród wszystkich zmian bardzo ważne jest zwiększenie prędkości przetwarzania danych, wyświetlania modeli 3D, obliczeń, ale również płynniejsze i szybsze działanie na obiekcie – przybliżanie, oddalanie, przesuwanie i obracanie modeli 3D. Dzięki tym zmianom, modelowanie 3D i projektowanie CAD będzie o wiele bardziej płynniejsze oraz szybsze. Dodatkowo, praca z dużymi plikami powyżej 1 GB została poprawiona. Dla przykładu, w operacji szyku 4480 kształtów, które zawierają 98560 powierzchni będzie ona szybsza o 75% w porównaniu z poprzednią wersją.

Kolejną nowość jaką wprowadził producent do ZW3D CAD/CAM 2019 to elastyczne złożenia. Oprogramowanie CAD będzie posiadać teraz możliwość dodawania elastycznych podzłożeń oraz symulację ruchu całego złożenia. Elastyczne podzłożenie będzie ruchomym komponentem, a jego składowe będą miały możliwość poruszać się w wewnątrz takiego złożenia. Ponadto W ZW3D CAD/CAM 2019 będzie istniała możliwość łatwego zarządzania właściwościami tego komponentu z poziomu złożenia 3D. Ta zmiana znacząco przyspieszy szybkość oraz wydajność programu CAD, który jest bardzo dobrze dostosowany do 3D BOM podczas projektowania obiektu.

Projektowanie form w ZW3D CAD/CAM 2019

Jak chodzi o obszar projektowania form, to w najnowszej wersji flagowego programu CAD zostało dodane wiele usprawnień. Należą do nich: bardziej przejrzysty i stabilny kreator za pomocą, którego stworzymy nową matrycę oraz stempel, nową definicje podziału, więcej metod automatycznego tworzenia powierzchni podziału i możliwość definicji wielu regionów.

Rewolucja w module CAM – VoluMill

VoluMill jest nowoczesnym rozwiązaniem do obróbki zgrubnej w 2 i 3 osiach. Dzięki stałej prędkości usuwania materiału, maszyna oraz narzędzie pracuje w idealnych warunkach skrawania. W efekcie możemy skrócić czas operacji nawet do 70% oraz zwiększyć wydajność o 50%.

Inne usprawnienia w module CAM to przede wszystkim: podprogram generujący kod NC, ulepszona kontrola narożnika w obróbkach 2x frezowanie oraz ulepszona obróbka wykańczająca Płaskie, co również pozytywnie wpływa na jakość oraz wydajność procesu obróbki.

Integracja ZW3D CAD/CAM 2019 z programami innych producentów

Technologia VoluMill to nie jedyne ulepszenie jakie zostało wprowadzone w module CAM. Twórcy programu w najnowszej wersji skupili się również na integracji z Alma CAM do operacji nesting, celem jak najlepszego zagospodarowania materiału oraz dodatkiem PARTsolutions,, który dostarcza biblioteki części znormalizowanych.

“Udoskonalenia w najnowszej wersji ZW3D CAD CAM wprowadzone zostały bazując na feedbacku oraz opinii użytkowników programu. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były bardziej użyteczne, wydajne i najwyższej jakości” – Joh Li, Chief Technology Officer w ZW3D.

 

Program ZW3D CAD/CAM 2019 można już pobrać tutaj.