fbpx
Menu Zamknij

Micro

Micro, skaner 3D firmy Artec 3D, to profesjonalny, niezwykle dokładny skaner 3D klasy metrologicznej do precyzyjnego odwzorowania małych obiektów.

Najniższa cena ( 16 lipca 2024 ): 0,00  Kategorie: , , Brand: Artec

Artec 3D Micro to kompaktowy, w pełni zautomatyzowany skaner 3D klasy metrologicznej. Został zaprojektowany do skanowania małych obiektów z rozdzielczością 0,029 mm i dokładnością 10 mikronów, która czterokrotnie przewyższa czułość ludzkiego oka. Jest jednym z najbardziej precyzyjnych skanerów 3D dostępnych obecnie na rynku.

Micro został wyposażony w zaawansowane technologicznie, dwukolorowe kamery oraz niebieską diodę LED zsynchronizowane z dwuosiowym systemem obrotu platformy urządzenia (pochylenie i rotacja). Dzięki temu jest w stanie stworzyć idealną cyfrową kopię obiektu przy minimalnej liczbie klatek, z zachowaniem koloru skanowanego detalu.

Szybki i precyzyjny skaner 3D

Każda gałąź przemysłu, każdy zakład produkcyjny i wiele przedsiębiorstw obserwuje nieustannie rosnące zapotrzebowanie na szybko dostępne produkty bardzo wysokiej jakości.

Artec Micro może w ciągu kilku minut:

 • zeskanować niewielki przedmiot
 • przekształcić zebrane informacje w dane w formacie zgodnym z CAD/CAM
 • wyeksportować dane do programów SOLIDOWRKS, Control X lub Design X, ZW3D, Jewelery CAD Dream, umożliwiając dalsze projektowanie, modyfikowanie, drukowanie 3D i wykonanie detalu wybraną techniką.

Skaner pozwala oszczędzić całe godziny i dni poświęcane obecnie na modelowanie i produkcję złożonych elementów.

Prostota obsługi skanera 3D Micro

Cechą charakterystyczną skanerów Artec 3D jest prostota obsługi. Niewielki, stacjonarny Artec Micro przeznaczony jest do tworzenia precyzyjnych skanów małych elementów za pomocą jednego kliknięcia. Jego obsługa jest intuicyjna, a nauka zajmuje zaledwie parę minut.

Urządzenie jest gotowe do skanowania w ciągu kilku sekund. Wystarczy zamontować obiekt na okrągłej platformie, wybrać jedną z wielu dostępnych, inteligentnych ścieżek skanowania i nacisnąć przycisk. Potem można z ciekawością obserwować cyfrową kopię elementu tworzoną w czasie rzeczywistym i wyświetlaną się w oknie programu Artec Studio ze wszystkimi najdrobniejszymi detalami.

 

Zastosowania skanera 3D Micro

Małe elementy są wyzwaniem dla skanerów ręcznych i dlatego Artec Micro jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja. Urządzenie doskonale nadaje się dla każdej branży i każdego przedsiębiorstwa, czy zadania, w których stosowane są procedury kontroli jakości, mechaniki precyzyjnej lub inżynierii odwrotnej.

Skaner 3D Micro pozwala:

 • cyfrowo połączyć ze sobą starsze części z nowo projektowanymi, wychwytując nawet najdrobniejsze szczegóły, których nie zauważy większość innych skanerów,
 • zaprojektować biżuterię i dostosować model do wymagań bardzo wymagającego klienta,
 • zeskanować, zdigitalizować, udokumentować i udostępnić badaczom modele przedmiotów o dużej wartości historycznej. Także tych zapomnianych i niszczejących w muzealnych magazynach,
 • skanować pojedyncze zęby oraz łuki szczęki i tworzyć precyzyjne ortodontyczne modele 3D zgodne z formatami aplikacji CAD/CAM do użytku laboratoryjnego i druku 3D, takich jak np. ExoCAD.

Przeczytaj więcej na temat skanera 3D Micro

 

Może spodoba się również…

 • Artec Studio to zaawansowane narzędzie współpracujące ze skanerami Artec 3D

 • skaner Artec 3D Eva

  Profesjonalny, precyzyjny skaner 3D Eva Lite to tańsza wersja najlepiej sprzedającego się skanera 3D Artec Eva. Wersja Lite różni się, przede wszystkim, brakiem możliwości odwzorowania…