fbpx
Menu Zamknij

Frezarki CNC

Frezarki CNC to obrabiarki, które służą głównie do obróbki za pomocą skrawania. Stosowane są do obrabiania powierzchni płaskich, obrabiania gwintów oraz kół zębatych i kształtowania rowków.

Istnieje wiele rodzajów frezarek CNC – są takie które nadają się idealne dla użytkownika prywatnego (frezarki uniwersalne) oraz takie, z przeznaczeniem specjalistycznym (poziome, pionowe lub indywidualnie projektowane do pracy np. tylko z drewnem). Kolejnym rozróżnieniem frezarek jest podział na umieszczenie wrzeciona. Możemy tutaj wyróżnić hórnowrzecionowe (głównie masowa obróbka przedmiotów – wykorzystanie w fabrykach mebli), dolnowrzecionowe (wymagają większej uważności przy pracy) czy równowrzecionowe.

Frezarki CNC posiadają ogrom zalet, jednak przez wyborem należy ją wybrać zgodnie ze swoimi wymaganiami i potrzebami. Frezarki CNC pozwalają na obróbki od 3-osiowej do 5-osiowej w zależności od wybranego sprzętu. Istnieją różnego rodzaju głowice do frezarek oraz ich zamienniki, które dostępne są w formatach pionowych, osi A oraz B i kątowych. Przesuw możliwy jest w osi x, y oraz z aż do 6000 mm! Przedmioty obrabiane mogą ważyć aż do 120 t!

Frezarki CNC to profesjonalne maszyny o szerokim spektrum zalet

Poznaj przykład jednej z naszych realizaji!

Zastosowanie frezarek CNC

Frezarki CNC posiadają szeroki zakres zastosowań –  poznajcie je i przekonajcie się jak wiele można uzyskać dzięki tym wielofunkcyjnym maszynom.

Formy wtryskowe

Frezarki CNC mogą być stosowane do wytwarzania form wtryskowych, które coraz częściej są wykorzystywane w różnego rodzaju firmach. Dzięki temu na frezarkach CNC bez problemu można wytwarzać formy wtryskowe zaprojektowane wcześniej w profesjonalnym oprogramowaniu takim jak np. ZW3D CAD/CAM.

Zdobienia w drewnie

Obróbka metalu frezarką CNC

Koła zębate wykonane przy pomocy frezarki

Dzięki frezarkom CNC łatwiej można wytwarzać elementy z metalu wykorzystywane do różnego rodzaju produkcji. Frezowanie może odbywać się zarówno przy wykorzystaniu geometrii 2D, jak i z wykorzystaniem modeli 3D. Dzięki temu możliwa jest produkcja takich przedmiotów jak koła zębate czy podzespoły do motoryzacji.

Poznaj lepiej zastosowania i wykorzystanie frezarek CNC!

Napisz do nas, aby dowiedzieć się więcej. Porozmawiaj ze specjalistami, którzy od lat pracują przy projektach z wykorzystaniem maszyn CNC.    Rozwiń


    Podobne wpisy