fbpx
Menu Zamknij

Plotery CNC

Czym są plotery CNC?

 

Plotery CNC to wielkoformatowe, profesjonalne obrabiarki CNC wykorzystywane między innymi do wycinania, nacinania, wiercenia czy  grawerowania w płytach z aluminium czy tworzyw sztucznych, a także do cięcia różnych materiałów.

Plotery CNC charakteryzują się wysoką precyzją obróbczą. Ich pole robocze może wynosić w osi x aż 3000 mm, a w osi y 12000 mm, a prędkość przejazdowa może wynosić 120 m/min. Dokładność pozycjonowania w niektórych ploterach CNC wynosi aż 0,01 mm. Dodatkowo do ploterów CNC można dokupić szeroki zakres dodatkowych narzędzi poprawiających wydajność maszyny. Są to między innymi skanery 3D, bazy pozycjonujące czy dodatkowe osie kątowe czy obrotowe.

Plotery CNC to profesjonalne maszyny o szerokim spektrum zalet

Poznaj je lepiej!

Zastosowanie ploterów CNC

Plotery CNC posiadają szeroki zakres zastosowań –  poznajcie je i przekonajcie się jak wiele można uzyskać dzięki tym wielofunkcyjnym maszynom.

Przemysł reklamowy

Plotery CNC są szeroko wykorzystywane w branży reklamowej, głównie w celu wycinania, nacinania, grawerowania na tworzywach sztucznych wielkoformatowych. Wykorzystywane są także do cięcia folii, kartonu czy papieru. Wszystko to jest niezwykle przydatne podczas produkcji wielkoformatowych reklam, billboardów czy napisów.

reklama

Billboard

Modelowanie

Plotery CNC pozwalają na dowolne modelowanie 3D między innymi płaskorzeźby, ale też są wykorzystywane w środowisku architektonicznym do tworzenia makiet przestrzennych. Dzięki temu małym nakładem ludzkiej siły można tworzyć zaskakujące makiety niezależnie od ich formatu, ze względu na to, że plotery CNC mogą pracować na dużych obiektach. Dzięki temu, że plotery CNC są tak wielofunkcyjne mogą być używane przez bardzo wiele branż.

Obróbka drewna

frezowanie mebli

Obróbka drewna

Plotery CNC mogą być stosowane do obróbki drewna – wykorzystywane są do wycinania w nim różnego rodzaju żłobień, rowkowanie czy rzeźbienie. Dzięki temu znacznie skracany jest czas pracy wytwarzania takich przedmiotów jak meble. Plotery CNC są coraz częściej wykorzystywane w warsztatach stolarskich ponieważ pozwalają na skrócenie wielogodzinnej pracy fizycznej.

Poznaj lepiej zastosowania i wykorzystanie ploterów CNC!

Napisz do nas, aby dowiedzieć się więcej. Porozmawiaj ze specjalistami, którzy od lat pracują przy projektach z wykorzystaniem maszyn CNC.    Rozwiń