fbpx
Menu Zamknij

Drukowanie 3D płodu

Drukowanie 3D płodu

Do niedawna celem badania USG było wyłącznie sprawdzenie stanu zdrowia dziecka. Dodatkowo zabieg USG umożliwiał niecierpliwym rodzicom poznanie płci dziecka. Chłopczyk czy dziewczynka? Niektórzy rodzice nie mogą doczekać się tej istotnej informacji. Czy można pójść o krok dalej? Otóż można. Posłużą do tego nowoczesne technologie 3D.

Najnowsze technologie 3D, za pośrednictwem specjalnego oprogramowania, jakim jest program 3D DOCTOR, pozwalają na przekształcenie obrazów z USG na model 3D dziecka. Powstały model 3D można następnie urzeczywistnić za pomocą drukarki 3D.

Zobaczenie rysów twarzy dziecka kilka miesięcy przed jego narodzinami musi być niesamowitym przeżyciem! Wydrukowane figurki 3D mogą w znacznym stopniu zaspokoić ciekawość przyszłych niecierpliwych rodziców. Są także doskonałym pomysłem na prezent. Jak głosi hasło pomysłodawców projektu z firmy 3D Babies: „możesz trzymać swoje dziecka w ramionach jeszcze przed jego narodzeniem”.

Firma 3D Babies proponuje figurki 3D Waszego nienarodzonego jeszcze dziecka w trzech różnych skalach. Ich ceny wahają się od 200 $ dla najmniejszej do 800 $ dla największej (rozmiar realnego płodu). Poza wielkością figurki można dodatkowo wybrać jedną z dwóch pozycji ułożenia niemowlęcia oraz  kolory skóry.

[image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/drukowanie-plodu-3d-1.jpg”]

Japońska firma Fasotec proponuje inne rozwiązanie: figurki 3D dziecka w łonie matki. W tym celu do druku 3D wykorzystuje dwa rodzaje żywic- białej i przezroczystej.

Wydruki 3D oczekiwanego dziecka dostarczane są w eleganckim pudełeczku za jedyne 1 275 dolarów! Drogo? A jednak chętnych jest wielu! Jest to niezwykła pamiątka na całe życie.

Choć w kulturze europejskiej taki prezent może wywoływać mieszane uczucia, to jednak w Japonii jest to popularny sposób na uwiecznienie potomka.

[image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/drukowanie-plodu-3d-2.jpg”]

Nowoczesne, całkowicie bezpieczne dla ludzi skanery 3D dają możliwość zeskanowania  maluszka zaraz po urodzeniu. Stworzony ze skanu wydruk 3D niemowlęcia to świetna pamiątka dla szczęśliwych rodziców oraz ich potomka.  W ten niebywały sposób będą mogli  na zawsze zapamiętać jak wyglądało ich dziecko jako noworodek.