fbpx
Menu Zamknij

Shapify.me – Twoja podobizna wydrukowana w 3D

Shapify.me – Twoja podobizna wydrukowana w 3D

Firma Artec, znana między innymi jako producent doskonałej jakości skanerów 3D oraz oprogramowania dedykowanego do skanerów 3D – Artec Studio, uruchomiła w połowie listopada br. innowacyjny serwis internetowy. Shapify.me, bo o nim mowa, pozwala na zeskanowanie swojej postaci i otrzymanie za opłatą swojej podobozy stworzonej przy pomocy drukarki 3D. Warunkiem skorzystania z usługi jest posiadanie urządzenia Microsoft Kinect, które współdziała z konsolą Xbox lub systemem Windows i pozwala na kontrolowanie gier przy pomocy gestów i ruchów ciała.

[image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/wydruk-czlowieka-ze-skanu-3d.jpg”]

 

Jeśli już posiadamy Kinect`a, następnym krokiem jest pobranie aplikacji Shapify.me i podłączenie urządzenia. Aplikacja poprowadzi użytkownika wskazówkami głosowymi przez proces skanowania tak, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Wykonany skan należy umieścić w serwisie. Wówczas możemy zamówić figurkę będącą naszą podobizną. Figurki wykonywane są w kolorze na drukarce 3D i mają wielkość około 7 – 10 cm (skala 1:20). Po kilku dniach powinniśmy otrzymać przesyłkę. Artec wycenia tę usługę na 59$ bądź 44€, przy czym w tę cenę wliczona jest przesyłka kurierska (na terenie USA, Kanady i Europy). Póki co, nie ma możliwości wykonania usługowo samego skanu i otrzymania pliku z trójwymiarowym modelem – skan jest zapisywany w serwisie i służy wyłącznie do przygotowania figurki zamawiającego.

Shapify.me jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu i w tej skali. Serwis jak i usługę z pewnością wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest bardzo przyjazny użytkownikowi, a lista czynności które trzeba wykonać są ograniczone do minimum, dzięki czemu z obsługą powinni poradzić sobie wszyscy użytkownicy pecetów. Czy usługa się przyjmie na szerszą skalę czas pokaże, tym niemniej jak widać, jest kolejnym wykorzystaniem technologii, o których jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał, bądź były one dostępne jedynie w uczelnianych laboratoriach.

 

Strona serwisu: www.shapify.me