ZBrush - nowy wymiar sztuki cyfrowej - 3D MASTER - programy CAD / CAM, skanery, drukarki.
3D Doctor
30 sierpnia 2009
GoNet – CRM dla wielu branż z modułami
29 sierpnia 2010

ZBrush – nowy wymiar sztuki cyfrowej

ZBrush to program pozwalający na modelowanie 3D, rzeźbienie oraz malowanie.

Jego prostota oraz intuicyjność sprawiają, że proces tworzenia przebiega płynnie i naturalnie. Dzięki zastosowaniu metody generowania miliardów wielokątów dał projektantom dotąd nieosiągalne możliwości tworzenia. Cały arsenał funkcji pozwala na uzyskanie optymalnego efektu dzięki połączeniu trzech podstawowych etapów: modelowania, teksturowania oraz renderingu.

 

Oprogramowanie działa według zasady przechodzenia od metody do metody, pozwala to na pracę w trybie nieliniowym jak i swobodnym – mode free. Zapewnia to pełną koordynację pracy w obszarze 3D, 2D jak i 2.5D.

 

Zbrush jest narzędziem nie tylko do projektowania. Dzięki współpracy z urządzeniami takimi jak na przykład skanery 3D możliwe jest zaimportowanie modelu (powstałego w wyniku skanowania) i nadanie mu nowego wyglądu. Wrażenie realizmu podkreślają bogate opcje oświetlenia czy efekty atmosferyczne.

 

Oprogramowanie ZBrush to rozwiązanie dla wszystkich artystów – zarówno studentów, artystów, grafików twórców gier i filmów. Jego uniwersalność sprawia, że w tym momencie jest jednym z najbardziej powszechnych tego typu programów na rynku.