fbpx
Menu Zamknij

Oprogramowanie CAD – ZWCAD tani CAD 2D

ZWCAD LEKKI I WYDAJNY PROGRAM DO CAD

ZWCAD, to idealne oprogramowanie dla osób, które potrzebują lekkiego i prostego narzędzia do projektowania. To także właściwe rozwiązanie dla architektów i projektantów, którzy pracują z dokumentacją techniczną.

Interfejs programu ZWCAD nawiązuje do klasycznych rozwiązań, typowych dla środowiska CAD, w którym niegdyś to pracowali praktycznie wszyscy projektanci z każdej branży oraz architekci. Dzięki intuicyjnemu oraz użytecznemu interfejsowi wznowienie, jaki i kontynuacja pracy (np. wynikająca z  przerwy w pracy w programach cadowskich lub z powodu pracy w innym oprogramowaniu do projektowania) w programie ZWCAD nie stanowi praktycznie żadnego problemu.

ZWCAD posiada wszystkie niezbędne w trakcie projektowania funkcje, ułatwia on tworzenie projektów w 2D oraz 3D. Posiada opcje do różnego rodzaju łuków, linii, kształtów oraz do rysowania brył czy dokumentacji każdego projektu stworzonego w tym oprogramowaniu. Jest wysoce kompatybilny z formatami CAD (DWG/DXF).

zwcad standard box

Obejrzysz film instruktażowy i sprawdź jak połączyć ZW3D CAD/CAM z ZWCAD!

 

Dowiedz się jak połączyć ZW3D CAD/CAM z oprogramowaniem ZWCAD. Sprawdź, jak to lekkie narzędzie do obróbki CAD dobrze radzi sobie w połączeniu z ZW3D CAD/CAM. Cały proces został wyjaśniony na filmiku, jak pliki z jednego z oprogramowań można przenieść do drugiego.

SZYBKA PRACA Z DOKUMENTACJĄ

ZWCAD jest oprogramowaniem zoptymalizowanym do wspomagania procesu projektowania i tworzenia dwuwymiarowej dokumentacji technicznej.

Program ten może być wykorzystywany przez profesjonalistów z różnych branż. Każda z kolejnych wersji ZWCAD wyznacza nową jakość w swojej klasie. Twórcy oprogramowania kładą szczególny nacisk na ogólną wydajność programu i szybkość realizacji najczęściej wykorzystywanych poleceń. Dzięki takim narzędziom szybkie przeglądanie i edycja wielu różnych projektów staje się zajęciem prostym i szybkim.

 

INDYWIDUALNIE I W ZESPOLE

Dzięki obsłudze standardowych formatów, w tym popularnego DWG, ZWCAD  idealnie nadaje się zarówno do pracy indywidualnej, jak i też do opracowywania lub adaptacji danego projektu i dokumentacji technicznej w większym zespole.

Jako ważniejsze funkcjonalności programu ZWCAD  wymienia się:

  • tworzenie i modyfikacje obiektów,
  • dodawanie obiektów w postaci pliku DWG lub łącza do pliku,
  • tworzenie warstw,
  • edycje pól tekstowych,
  • zaawansowane opcje definiowania stylów wymiarowania i opisu,
  • szereg funkcji wspomagających precyzyjne rysowanie.

 

Funkcjonalności dostępne w programie  z powodzeniem umożliwiają nakreślenie prostego, jak i zaawansowanego projektu oraz stworzenie kompletnej dokumentacji dwuwymiarowej. ZWCAD Classic to zdecydowanie jedna z lepszych propozycji na rynku w tej klasie. Warto mieć też na uwadze, że w cenie licencji użytkownik dostaje dostęp do nakładek, także branżowych usprawniających pracę i rozwijających funkcjonalność programu.

zwcad program do cad
zwcad standard

ZWCAD STANDARD NOWOCZESNY I INNOWACYJNY

ZWCAD Standard to nowoczesny system cyfrowego wsparcia projektowania i tworzenia dokumentacji technicznej 2D i 3D. Oprogramowanie pozwala w pełni dostosować interfejs użytkownika, w związku z czym organizacje mogą szybko wdrażać kolejnych członków zespołów projektowych. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy klasycznym i nowszym wstążkowym interfejsem, istnieje też możliwość kompletnego dostosowania go do preferencji użytkownika i organizacji.

 

IMPORTOWANIE BIBLIOTEK I EDYCJA OBIEKTÓW

O sile cyfrowego systemu do projektowania świadczy m.in. możliwość adaptacji ogólnie dostępnych bibliotek z rysunkami i dokumentacją na temat powszechnie stosowanych w różnych branżach rozwiązań. Taka opcja znacznie skraca czas pracy nad tworzeniem i edycją projektu. Użytkownik dostaje do dyspozycji zestaw gotowych bloków, które może po prostu zaimportować do swojego rysunku.

ZWCAD Standard został wyposażony w wiele wygodnych funkcji znacznie upraszczających i skracających czas, jaki trzeba by było poświęcić dopracowaniu wszystkich detali. Program pozwala na:

pobieranie podkładów referencyjnych w formie pliku DWG, DWF(x) oraz PDF,
pobieranie podkładów, obrazów i kompletnych bloków z lokalizacji sieciowej,
pobieranie predefiniowanych obrazów rastrowych,
edycję pobranych bloków i zestawów bloków przy pomocy managera atrybutów parametrycznych.

 

ZWCAD STANDARD DO PRACY ZESPOŁOWEJ

Jednocześnie program ZWCAD Standard pozwala na transmisję i eksport pliku w praktycznie każdy stosowany dziś sposób, także z zastosowaniem rozwiązań opartych na cloud computingu, z dostępem do rysunku i możliwością jego edycji za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dzięki takim rozwiązaniom każdy członek zespołu, jak i zamawiający mogą mieć wgląd w postęp prac, reagować na kolejne propozycje i uczestniczyć w rozwiązywaniu ewentualnych problemów, z jakimi można mieć do czynienia na etapie projektowania.

Rozważając zakup nowej licencji, warto mieć także na uwadze innowacyjne opcje sterowania i obsługi interfejsu. Użytkownik może korzystać m.in. z inteligentnych gestów myszki. Oprogramowanie jest wyposażone także w szereg innych funkcji, które mogą uprościć pracę projektanta i usprawnić proces prezentacji postępów lub rozwiązań i detali zastosowanych w którymś z obszarów.

ZWCAD PROFESSIONAL MODELOWANIE 3D, BIBLIOTEKI I JESZCZE RAZ CUSTOMIZACJA

Jeżeli szukasz kompletnego oprogramowania do projektowania to z pewnością warto pochylić się nad licencją ZWCAD Professional. To kompletne środowisko do tworzenia dokumentacji, rysunków i trójwymiarowych modeli. W topowej wersji program dysponuje zaawansowanym algorytmem do szybkiego renderowania trójwymiarowych wizualizacji w jakości zbliżonej do tej, jaką można uzyskać na współczesnym cyfrowym zdjęciu.

 

MOŻESZ WIĘCEJ DZIĘKI CUSTOMIZACJI

Program ZWCAD Professional oferuje praktycznie pełen zakres customizacji, także poprzez możliwość swobodnej integracji z oprogramowaniem dostarczanym przez innych deweloperów i dostawców rozwiązań do wspierania procesu projektowania dla różnych branż. Co więcej, deweloperzy zewnętrzni oraz zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć własne skrypty upraszczające i automatyzujące pracę nad obiektami w programie ZWCAD Professional.

Dzięki możliwości integracji z usługami zewnętrznych dostawców za pośrednictwem API, użytkownicy naszego oprogramowania mają możliwość korzystania z wielu wygodnych wtyczek branżowych. Zastosowanie takiej wtyczki umożliwia po instalacji pracę nad przygotowaniem dokumentacji dla konkretnej branży, bez konieczności definiowania typowych branżowych stylów wymiarowania czy wprowadzania branżowych symboli opisowych.

GOTOWE BRANŻOWE WTYCZKI W ZWCAD PROFESSIONAL

Oprogramowanie w wersji ZWCAD Professional można połączyć z wieloma branżowymi nakładkami optymalizującymi środowisko pracy pod kątem specyfiki danej branży. Jako najpopularniejsze wtyczki można wymienić:

ZWMETRIC – znana wcześniej jako Przedmiar,
ZWTRAFFIC – dedykowana projektom infrastrukturalnym, a konkretnie drogowym.

Społeczność deweloperów skoncentrowana wokół systemu ZWCAD cały czas dostarcza nowe rozwiązania, upraszczające pracę z dokumentacją i nad projektami w różnych branżach. W przypadku branż tak popularnych, jak architektura i mechanika producent zdecydował się na wprowadzenie do sprzedaży tematycznych wersji programu ZWCAD Architecture i Mechanical.

 

 

zwcad professional
zwcad architecture

DEDYKOWANY CAD DLA ARCHITEKTURY – ZWCAD ARCHITECTURE

ZWCAD Architecture to profesjonalne oprogramowanie do wsparcia procesu projektowania obiektów kubaturowych i ich otoczenia. Program zawiera szereg narzędzi zoptymalizowanych pod potrzeby branży m.in. biblioteki popularnych komponentów stosowanych w architekturze i projektowaniu konstrukcji różnego typu. Co więcej, ZWCAD Architecture pozwala automatyzować proces dostosowania komponentów branżowych do konkretnego projektu poprzez specjalnie opracowane narzędzia do zarządzania cechami parametrycznymi.

 

ZARZĄDZANIE WARSTWAMI W ZWCAD ARCHITECTURE

W programie ZWCAD Architecture zarządzanie warstwami zostało zautomatyzowane za pomocą specjalnego menadżera warstw. Dzięki niemu system automatycznie identyfikuje nowy obiekt i osadza go na właściwej warstwie, odpowiadającej danej branży. Co więcej, obiekt jest od razu oznaczany właściwym kolorem, a system stosuje zdefiniowany wcześniej dla branży styl wymiarowania i linii. Użytkownik może we własnym zakresie definiować czynności do automatyzacji oraz wiązać je z dostępnymi bibliotekami bloków obiektów.

 

BELKI, ŚCIANY I DACHY W PROGRAMIE CAD

ZWCAD Architecture pozwala na generowanie ścian, drzwi i okien bezpośrednio na prostym szkicu podziału przestrzeni. Ściana lub inny obiekt może być wygenerowana poprzez kliknięcie i wybór rodzaju obiektu oraz wprowadzenie podstawowych parametrów definiujących ścianę czy inny obiekt. W podobny sposób można generować też projekt dachu, do którego jako punkt odniesienia można wykorzystać narysowane wcześniej ściany lub polilinie. Dzięki dostępnym bibliotekom z łatwością można dodać świetliki i okna dachowe.

 

WIZUALIZACJA 3D NA PODSTAWIE RYSUNKU 2D

Po przygotowaniu rysunku 2D, za pomocą kilku kliknięć można szybko przygotować trójwymiarowy model projektu. Użytkownik może swobodnie zmieniać widok w taki sposób, aby dokładnie obejrzeć każdy komponent rysunku. Generowanie rzutów, przekroi i elewacji następuje automatycznie, a model 3D pozwala w intuicyjny sposób kontynuować prace nad projektem kolejnych obiektów, w tym schodów, ścian, drzwi, dodatkowych przegród czy dachu.

Dużą zaletą dedykowanego oprogramowania CAD jest to, że większość czynności, jakie pochłonęłoby pozyskanie i adaptacja komponentów z zewnętrznych źródeł lub ich zaprojektowanie we własnym zakresie odbywa się w tle. Dzięki takiemu rozwiązaniu opracowanie kolejnych projektów lub edycję gotowych można rozpocząć tuż po instalacji aplikacji.

ZAAWANSOWANY ZWCAD MECHANICAL

ZWCAD Mechanical, czyli inteligentne oprogramowanie do wsparcia projektowania maszyn, komponentów i detali mechanicznych. Jest to praktycznie kompletne środowisko do tworzenia zaawansowanej dokumentacji technicznej. Program pozwala korzystać z bibliotek elementów znormalizowanych oraz automatycznie generuje precyzyjne komponenty na podstawie założonych parametrów użytkowych.

 

MIĘDZYNARODOWE STANDARDY W ZWCAD MECHANICAL

Środowisko ZWCAD Mechanical w pełni wspiera wszystkie międzynarodowe standardy i normy m.in. ANSI, ISO, DIN, JIS oraz GB, a jednocześnie pozwala na opracowanie indywidualnych np. na użytek przedsiębiorstwa lub współpracy z konkretnym partnerem. Biblioteki standaryzowanych formatów i oznaczeń znacznie przyspieszają proces komunikacji zarówno pomiędzy członkami zespołów projektowych, jak i z klientami i specjalistami zamawiającymi projekt lub zlecającymi przygotowanie produkcji.

 

BIBLIOTEKI CZĘŚCI

W trakcie projektowania komponentów mechanicznych składających się z większej ilości obiektów, warto przyspieszyć prace projektowe korzystając ze znormalizowanych rozwiązań w zakresie elementów złącznych. Projektowanie we własnym zakresie każdej śruby i nakrętki mija się z celem, tym bardziej że i tak w większości przypadków taki obiekt musiałby być w pełni zgodny z wytycznymi międzynarodowych komitetów normalizacyjnych. ZWCAD Mechanical dysponuje kompletnymi bibliotekami standaryzowanych elementów tego typu, w tym: śrub, nakrętek, podkładek, sworzni, sprężyn, nitów, a także łożysk.

 

GENEROWANIE KOMPONENTÓW

Środowisko ZWCAD Mechanical zawiera również szybki i bezbłędny moduł do generowania typowych komponentów mechanicznych na podstawie podstawowych parametrów fizycznych. W ten sposób można znacznie przyspieszyć projektowanie m.in. wałów i kół zębatych stanowiących istotne komponenty układów przeniesienia napędu i przekładni redukcyjnych.

 

ZARZĄDZANIE PROJEKTEM

Program ZWCAD Mechanical to jednocześnie inteligentne zarządzanie warstwami z opcją przypisania każdej konkretnego koloru i stylu linii, co stosuje się w celu uproszczenia komunikacji w zespole projektantów i z zamawiającym projekt. Ponadto, program oferuje także wygodne, elastyczne skalowanie warstw i kompletnego projektu oraz prostą edycję obiektów przez określenie nowych danych parametrycznych. Dostępne jest także wygodne narzędzie do określania i edycji sposobu wykończenia oraz obróbki obiektów.

zwcad mechanical rysunek techniczny

Wypróbuj ZWCad – oprogramowanie do obróbki CAD!

 

Pobierz próbną wersję oprogramowania do obróbki CAD i sprawdź jego funkcje na własnym komputerze!

ZWCAD to narzędzie, które wspomaga projektowanie oraz umożliwia tworzenie płaskiej dokumentacji 2D oraz stworzenie modeli 3D. Dla wielu inżynierów w dzisiejszym świecie oprogramowanie CAD to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi pracy. Korzystają z niego między innym architekci i projektanci. Dzięki temu, że program ZWCAD posiada ogromny zakres funkcji pozwalających na tworzenie różnego rodzaju dokumentacji w połączeniu z wiedzą użytkownika daje niesamowite efekty pracy.    Rozwiń


    zwcad architecture