fbpx
Menu Zamknij

MITcalc – obliczenia mechaniczne

MITCalc – aplikacja do obliczeń mechanicznych, przemysłowych i technicznych

 

MITCalc to wielojęzyczny zestaw do obliczeń mechanicznych, przemysłowych i technicznych do codziennego użytku. Aplikacja MITcalc została opracowana pod program Excel. Dzięki MITcalc użytkownicy mogą bez potrzeby specjalistycznej wiedzy w dokładny, szybki i niezawodny sposób wykonać projektowanie komponentów, otrzymać wynik oraz rozwiązać problem techniczny.

MITCalc obejmuje zarówno projektowanie, jak i sprawdzenie obliczeń wielu typowych zadań, są to m.in: belki, przekładnie zębateprzekładnia pasowaprzekładnia łańcuchowa, czołowa, sprężyny, połączenia śrubowe i wiele innych. Zawiera również wiele materiałów, zestawień i tabeli, między innymi system do podawania rozwiązania zadań. Obliczenia są realizowane zarówno w imperialnym systemie miar i wag, jak i metrycznym, są przedstawiane zgodnie z ANSI, ISO, DIN, BS, CSN oraz japońskimi standardami.

 

 

Mitcalc to system otwarty, zaprojektowany w programie Microsoft Excel. Program MITCalc zapewnia nie tylko modyfikacje i wprowadzanie rozszerzeń bez żadnych umiejętności programowania, lecz również wzajemne łączenie obliczeń, co stanowi ewenement w rozwoju aplikacji obliczeniowych dostosowanych do potrzeb użytkownika.

AutoCAD, AutoCAD LT, IntelliCAD, Ashlar Graphite, TurboCAD oraz programy 3D CAD (Autodesk Inventor, SolidWorks) wspierają MITCalca, Program Modele i rysunki opracowane w MITCalc mogą być eksportowane do tych programów w zaledwie kilka sekund. MITCalc umożliwia tworzenie istotnych rysunków do dalszego opracowania lub wstawienie gotowych modeli 3D do tych systemów CAD.  Licencjonowanie OEM wybranych obliczeń lub produkt jest także dostępny.