fbpx
Menu Zamknij

MITcalc – obliczenia mechaniczne

MITCalc – aplikacja do obliczeń mechanicznych, przemysłowych i technicznych

 

MITCalc to wielojęzyczny zestaw do obliczeń mechanicznych, przemysłowych i technicznych do codziennego użytku. Aplikacja MITcalc została opracowana pod program Excel. Dzięki MITcalc użytkownicy mogą bez potrzeby specjalistycznej wiedzy w dokładny, szybki i niezawodny sposób wykonać projektowanie komponentów, otrzymać wynik oraz rozwiązać problem techniczny.

 

 

MITCalc obejmuje zarówno projektowanie, jak i sprawdzenie obliczeń wielu typowych zadań, są to m.in: belki, przekładnie zębate, przekładnia pasowa, przekładnia łańcuchowa, czołowa, sprężyny, połączenia śrubowe i wiele innych. Zawiera również wiele materiałów, zestawień i tabeli, między innymi system do podawania rozwiązania zadań. Obliczenia są realizowane zarówno w imperialnym systemie miar i wag, jak i metrycznym, są przedstawiane zgodnie z ANSI, ISO, DIN, BS, CSN oraz japońskimi standardami.

 

 

Mitcalc to system otwarty, zaprojektowany w programie Microsoft Excel. Program MITCalc zapewnia nie tylko modyfikacje i wprowadzanie rozszerzeń bez żadnych umiejętności programowania, lecz również wzajemne łączenie obliczeń, co stanowi ewenement w rozwoju aplikacji obliczeniowych dostosowanych do potrzeb użytkownika.

AutoCAD, AutoCAD LT, IntelliCAD, Ashlar Graphite, TurboCAD oraz programy 3D CAD (Autodesk Inventor, SolidWorks) wspierają MITCalca, Program Modele i rysunki opracowane w MITCalc mogą być eksportowane do tych programów w zaledwie kilka sekund. MITCalc umożliwia tworzenie istotnych rysunków do dalszego opracowania lub wstawienie gotowych modeli 3D do tych systemów CAD.  Licencjonowanie OEM wybranych obliczeń lub produkt jest także dostępny.

Pakiety instalacyjne MITCalc są dostępne na www.mitcalc.com , po zainstalowaniu klient ma możliwość bezpłatnego testowania programu przez 30 dni.