fbpx
Menu Zamknij

Tak się robi nesting – 4Nest

 

4Nest to idealne narzędzie do każdego komputerowego systemu wsparcia wytwarzania. Program spaja różne cyfrowe środowiska do projektowania i wytwarzania przy zastosowaniu maszyn NC/CNC. 4Nest znajduje zastosowanie w wielu branżach, w których technologia CNC zdominowała wytwarzanie detali, np.:

 • w branży meblarskiej,
 • reklamowej,
 • budowlanej
 • i w szeroko pojętym przemyśle.

 

4Nest umożliwia import danych z każdego dostępnego na rynku programu CAD i umożliwia ich wykorzystanie na większości współcześnie użytkowanych maszynach NC/CNC.

program do nestingu - 4 nest

Nesting do każdego środowiska CAD/CAM

 

Program 4Nest jest idealnym narzędziem dla firm, które specjalizują się w produkcji detali na zlecenie i współpracują z licznymi zleceniodawcami, którzy dostarczają specyfikację opracowaną na różnych dostępnych na rynku programach do komputerowego wspomagania projektowania jak:

 • AutoCAD,
 • ZWCAD,
 • GstarCAD,
 • BricksCAD,
 • Corel,
 • Pro100

 

Program umożliwia efektywne wykorzystanie zasobów każdego przedsiębiorstwa, które planuje rozwój i zakup nowych urządzeń CNC, ponieważ jest w stanie zintegrować dowolną maszynę z firmowym systemem do projektowania.

Nesting do każdego środowiska cad/cam

Postprocesory - Zrzut z programu do nestingu 4 Nest

239 wdrożonych postprocesorów

 

239 wdrożonych autorskich postprocesorów umożliwi każdej firmie szybkie wdrożenie kolejnych stanowisk produkcyjnych, jak i projektowych. Dzięki 4Nest przedsiębiorcy zyskują swobodę w kształtowaniu infrastruktury projektowo produkcyjnej oraz szerokie możliwości integracji z systemami potencjalnych klientów. Zintegruj maszyny Holzma, HOMAG, Selco, BIESSE, NC410, NC500, Selco XML, CPOUT, Altendorf, Gabbiani, SCM, Casadei Macchine, Felder, Mayer, HOLZ-HER, Schelling, Griggio, Giben, Bottero, Filato, Seron, Infotec i wiele innych.

Zarządzanie materiałem z odpadów

 

4Nest jest wyposażony w algorytm do optymalizacji rozkroju elementów:

 • 4Nest R – optymalizuje wyłącznie rozkrój elementów prostokątnych,
 • 4Nest S – jest przystosowany do optymalizacji rozkroju elementów o dowolnym kształcie.

 

Dzięki optymalizacji rozkroju możliwe jest również skuteczne zarządzanie odpadami. Program w każdej wersji automatycznie klasyfikuje elementy pozostałe z rozkroju i umożliwia zarządzanie nimi, w taki sposób, aby wykorzystać je przy pierwszej operacji, w której mogłyby być zastosowane. Co ważne, takie komponenty można łatwo oznaczyć etykietami generowanymi z programu.

Zarządzanie materiałem z odpadów

Program do nestingu - zarzadzanie zamówieniami

Komfortowe realizowanie różnych zamówień

 

Program 4Nest umożliwia import i eksport danych w każdym formacie. Mogą to być także formatki CSV w plikach tekstowych i arkuszach kalkulacyjnych. Gdyby zaistniała taka potrzeba, wymiary można wprowadzać także ręcznie.

Co więcej, program umożliwia scalanie zleceń w celu optymalnego wykorzystania materiału. Dzięki 4Nest na jednej formatce można zaplanować rozkrój różnych projektów tak, aby optymalnie wykorzystać materiał i zminimalizować odpad, którego nie da się już wykorzystać w procesie produkcyjnym.

 

 

Rysunki i raporty gotowe z automatu

 

Dobra dokumentacja techniczna często okazuje się niezwykle pomocna na miejscu montażu mebli projektowanych pod wymiar. Meblarz 3D automatycznie generuje rysunki techniczne i montażowe oraz raporty i kosztorysy, które pozwolą zachować porządek w komunikacji z klientem i ekipami montażowymi. 

Zrzut z programu do nestingu 4 Nest

4 nest oprogramowanie do nestingu

 

Prosty program do nestingu

 

Pobierz DEMO 4 Nest