fbpx
Menu Zamknij

CIMCO EDIT – EDYTOR KODU NC

CIMCO EDIT – EDYTOR KODU NC

Jest to prosty w obsłudze i zarazem profesjonalny edytor kodów dla maszyn CNC z podstawową funkcjonalnością komunikacji CNC i DNC.

Interfejs został zaprojektowany w taki sposób, aby każdy mógł sobie poradzić z jego obsługą, nawet jeśli wcześniej nie miał z Cimco Edit do czynienia. Oprogramowanie posiada naprawdę duże możliwości edycji, m.in. przesunięcie elementów oraz ich obrót, lustro, numerowanie linii, nakładanie tekstów, możliwość korzystania z makra, czy widok wielokanałowy, a także porównywanie programów. Co niezwykle istotne, program Cimco Edit można zaimplementować w każdym środowisku CNC.

Oprogramowanie Cimco Edit poradzi sobie z każdym projektem, ponieważ nie ma wbudowanego limitu kodu, czy rozmiaru obsługiwanych plików. Kolejna ważna funkcjonalność, która jest niezwykle istotna podczas pracy, to szybkie porównanie dwóch kodów. Co ważne, jest to w pełni konfigurowalne porównanie, dlatego to użytkownik decyduje na jakich różnicach kodu oprogramowanie ma się skupić.

Cimco Edit pozwala także na zaprezentowanie różnic w postaci oznaczeń kolorystycznych różniących się linii pomiędzy programami.

Raport może pokazać tylko te dane, na których użytkownikowi zależy, pomijając te, które obecnie nie są istotne. Aplikacja może uruchomić symulację działania kodu bez konieczności zajmowania podłączonej maszyny. Istnieje również możliwość przesłania plików bezpośrednio do urządzeń. To dopiero ogólny zarys jakie oferuje funkcjonalny, profesjonalny i prosty edytor kodów dla maszyn CNC – Cimco Edit. Wszystkie możliwości opisane są poniżej.

Istnieje możliwość rozszerzenia funkcjonalności Cimco Edit za pomocą dodatków:

– CIMCO Edit 1-Port DNC Option

– CIMCO Edit CNC-Calc Option

– CIMCO Edit Mazatrol Viewer (Turning)

– CIMCO Edit Mazatrol Viewer (Milling)

– CIMCO DNC

(Uwaga: powyższe aplikacje dostępne są za dodatkową opłatą)

cimco

Sprawdź połączenie CimCo z ZW3D CAD/CAM!

 

Na naszym filmiku instruktażowym sprawdź połączenie oprogramowania ZW3D CAD/CAM z edytorem kodu NC. Zobacz jak łączą się ze sobą oraz w jaki sposób mogą być wspólnie wykorzystywane!

GŁÓWNE FUNKCJONALNOŚCI CIMCO EDIT:

Edycja programów NC z rozpoznawaniem kodów G i M

Podgląd programów jest widoczny w formie tekstowej, umożliwiając np. automatyczne przenumerowanie bloków, znajdowanie zakresów XYZ lub też przekształcenie ścieżki narzędzia (lustro, przesunięcie, obrót czy też kompensacja narzędzia).

Wbudowany Asystent NC rozpoznaje podstawowe parametry obróbki, numery zadeklarowanych korektorów oraz zdefiniowane funkcje G i M, wraz z cyklami stałymi i makrami.

Analiza poprawności składni programów NC dzięki graficznej symulacji ścieżki narzędzia

Programy na tokarki i frezarki numeryczne mogą być sprawdzane krok po kroku, w sposób ciągły lub od końca do początku. Po zmianie programu natychmiast jest aktualizowana symulacja. W najnowszej wersji CIMCO EDIT 7 pojawiła się dodatkowo weryfikacja bryłowa z wykrywaniem kolizji narzędzia (oprawki) i analizą podcięć.

Porównywanie programów i szybka identyfikacja zmian

W wybranych do porównania programach automatycznie są pokazywane różnymi kolorami zmienione fragmenty programu (podświetlenie pomarańczowe), bloki usunięte (czerwone wyróżnienie) lub dopisane (zaznaczone na żółto). Domyślnie pomijane są różnice nieistotne dla większości układów sterowania, takie jak numery bloków czy też ilość spacji. Porównywanie może również się odbywać przez wyświetlenie różnic na jednym ekranie w jednej linii.

Wysyłanie i odbieranie plików na obrabiarki CNC poprzez RS-232, również w trybie DNC
Program ma zaszyte standardy komunikacji dla różnych typów maszyn i wersji sterowników. W podstawowej wersji można również wykonywać transmisję blokową DNC.

UWAGA: Dopiero w rozszerzonej wersji (przy pełnej funkcjonalności DNC) można obsługiwać wysyłanie i odbieranie programów dla wielu różnych maszyn jednocześnie.

Analizy binarnych plików MAZATROL

Dodatek do plików MAZATROL umożliwia analizę programów dokładnie tak samo jak to robi rzeczywisty układ sterowania. Programy pisane na obrabiarki ze sterowaniem MAZATROL mogą być również porównywane i weryfikowane bryłowo.

Rozszerzenie funkcjonalności o modelowanie 2D i generowanie ścieżek narzędzia z CNC-Calc 8

Dzięki temu dodatkowi można rysować proste geometrie 2D lub importować pliki DXF i na ich podstawie generować ścieżki narzędzia. Możliwe jest tworzenie prostych obróbek 2,5-osiwowych (w tym cykli wiertarskich), z określaniem głębokości przejść i całkowitej głębokości obróbki, wejść/wyjść i parametrów obróbki

CHCESZ WYPRÓBOWAĆ CIMCO EDIT – EDYTOR KODU?

Wypełnij formularz poniżej i korzystaj z wersji demo!

CIMCO EDIT to edytor kodu, który jest jednym z najpopularniejszych na rynku oprogramować do edycji kodów CNC. Jest prosty w użyciu i posiada szeroką gamę funkcji takich jak modyfikacja G kodów czy symulacja bryłowa. Posiada on również dodatki, dzięki którym możliwa jest praca z kodami Mazatrola czy plikami 2D.    Rozwiń


    edytor kodu nc cimco