fbpx
Menu Zamknij

Webinaria

Chcielibyśmy Cię serdecznie zaprosić na specjalnie przygotowane webinaria! Będziemy poruszać wiele ważnych tematów potrzebnych w Waszej  pracy lub firmie.

 

Obecnie prowadzimy szkolenia w formie online.

Poniżej rozkład oraz harmonogram naszych webinarów wraz z opisami tematów.

Formy wtryskowe

Model gniazdka elektrycznego – Tworzenie modelu CAD na podstawie skanu 3D

19.08.2020 – 13:00

Prowadzący – Bartosz

Serdecznie zapraszamy na kolejny cykl webinariów poświęconych tematyce form wtryskowych. W pierwszym z nich zaprezentujemy pracę na siatce trójkątów – skanie 3D gniazdka elektrycznego. Pokażemy jak wygląda przejście od skanu 3D do idealnego modelu bryłowego CAD, poprzez wykorzystanie narzędzi do pracy z chmurą punktów, które są dostępne w ZW3D. Taki model może następnie posłużyć do stworzenia kompletnej formy wtryskowej.

Tworzenie stempla i matrycy do formy wielokrotnej na podstawie modelu gniazdka

Termin: 26.08.2020 – 13:00

Prowadzący – Bartosz

W drugim webinarium poświęconym formie wtryskowej gniazdka, przedstawimy dalsze czynności prowadzące do uzyskania kompletnej formy wtryskowej. Dzięki narzędziom dostępnym w ZW3D możemy uprzednio stworzony model szybko wyrównać, sprawdzić pochylenia oraz grubości ścianek, czy uwzględnić skurcz materiału. W kolejnym etapie zadecydujemy o krotności formy oraz przygotujemy stempel i matrycę. Ponownie narzędzia ZW3D wspomogą nas w tym procesie, dzięki czemu poprawne zaprojektowanie formy jest znacznie łatwiejsze oraz zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

Tworzenie kompletnego korpusu wielokrotnej formy wtryskowej gniazdka

Termin: 02.09.2020 – 13:00

Prowadzący – Arkadiusz

Kompletna forma wtryskowa składa się ze sporej liczby podzespołów. Ręczne modelowanie i wstawianie każdego z nich było by bardzo czasochłonne, ale moduł przeznaczony do tworzenia form oraz elektrod w ZW3D pomoże nam w tym procesie. Dzięki obszernej bazie standardowych elementów takich jak korpusy, wypychacze czy np. tuleje wtryskowe, oraz licznym narzędziom takim jak dynamiczne kanały chłodzące, określanie punktów wtrysku i prowadzenie kanałów wtryskowych, kompletna forma wtryskowa może zostać przez nas zaprojektowana znacznie efektywniej, przy znacznej redukcji wymaganego czasu czy szansy na pomyłkę. Na koniec przygotujemy jeszcze jej dokumentację techniczną.

Projektowanie operacji frezowania elementów formy gniazdka

Termin: 09.09.2020 – 13:00

Prowadzący – Kacper

Ostatnie webinarium w tym cyklu dotyczyć będzie wytwarzania elementów nieznormalizowanych, na przykładzie stempla/matrycy oraz elektrod. Pokażemy jak projektować kolejne obróbki frezarskie i wiertarskie, tak by jak najlepiej wykorzystać możliwości modułu CAM w ZW3D. Zaczniemy od definicji przygotówki, a skończymy na pełnej symulacji maszynowej na frezarce 3-osiowej, generowaniu g-kodów i raportów operacji w formacie Excel. Zobaczmy także różne strategie obróbek zgrubnych oraz wykańczających, obróbki resztek czy szyki operacji.

Kontrola jakości

25.08.2020 o 11:00

 

Pokażemy Państwu jak może wyglądać kontrola jakości na podstawie skanu 3D. Na przykładzie omówimy różne sposoby dopasowania wyniki skanowania 3D do modelu referencyjnego. Pokażemy kluczowe sposoby tworzenia pomiarów oraz zaprezentujemy  Państwu jak w łatwy sposób wygenerować raport z analizy, który w prosty i czytelny sposób podsumuje przeprowadzona kontrole jakości.

Inżynieria odwrotna

26.08.2020 o 11:00

 

Podczas tego webinarium pokażemy i omówimy inżynierię odwrotną na podstawie wyniku skanowania 3D pochodzący ze skanerów ręcznych. Pokażemy ogólny zarys tego procesu i skupimy się na najważniejszych etapach takich jak: poprawne wprowadzenie układu współrzędnych, tworzenie przekrojów przez siatkę trójkątów, oraz dopasowanie swobodnych powierzchni do obiektu.

Od skanowania do publikacji na stronie

12.08.2020 o 11:00

 

Serdecznie zapraszam na webinarium poświęcone temu jak szybko i efektywnie można przenieść wyniki skanowania 3D na swoją stronę internetową. Zaprezentujemy jak wygląda proces skanowania skanerami firmy Artec. Pokażemy również jak przeliczyć skany w Artec Studio, aby publikowane obiekty wyglądały realistycznie przy jednoczesnym „odchudzeniu” siatek trójkątów. Na koniec pokażemy
w jaki sposób publikować w Internecie nasze modele 3D.

Zapisz się już dziś!    Rozwiń

    Powiązane Wpisy