fbpx
Menu Zamknij

Meblarz3D v3.0

Przedstawiamy najnowszą wersję Meblarza!

Posiada ona kilka ważnych, nowych funkcji, które możecie zobaczyć poniżej. 

Bezpośredni eksport projektu z Meblarz 3D do wizualizacji w SimLab Composer

meblarz nowości

W najnowszej wersji Meblarz 3D v3.0 dodano możliwość eksportu całego projektu do SimLab Composer w celu fotorealistycznej wizualizacji. Projekt wraz z teksturami jest zapisywany i otwierany w SimLab Composer, wystarczy dodać oświetlenie sceny i można wykonać rendering.
Funkcjonalność ta znacząco skraca czas potrzebny na otworzenie projektu w SimLab, a dodatkowo odbywa się to bez zbędnego angażowania użytkownika w wykonywanie dodatkowych kroków (np. zapisywanie plików czy import), wystarczy wybrać odpowiednią pozycję z rozwijanego menu i całość zostanie automatycznie eksportowana do pliku obj, utworzony zostanie katalog z niezbędnymi teksturami, a następnie wykonywane zostanie polecenie uruchamiające SimLab i importujące zapisane wcześniej pliki projektu.

Meblarz 3d nowe funkcje

Rysunek 1. Eksport do SimLab Composer

Rysunek 2. Konfiguracja eksportu do wizualizacji

W konfiguracji eksportu do wizualizacji może określić folder w którym będą zapisywane pliki OBJ wraz z teksturami, wskazać program do renderowania oraz podać argumenty wiersza poleceń niezbędne do poprawnego wczytania projektu do wizualizacji.

 

Generator szuflad

Nowa wersja Meblarz 3D dostarcza użytkownikowi możliwość tworzenia i automatycznego wstawiania szuflad wraz z niezbędnymi nawiertami pod prowadnice. Użytkownik może stworzyć własne szablony korpusów szuflad, zdefiniować prowadnice, czy decydować o konkretnym rozmieszczeniu danych szuflad wraz z frontami. Aby dodać zestaw szuflad wystarczy wybrać szablon i wskazać korpus w którym chcemy umieścić szuflady.

co nowego w meblarzu 3D

Rysunek 3. Formularz generatora szuflad

W formularzu szuflady użytkownik może określić wszelkie niezbędne parametry, tak by uzyskać idealnie dopasowane szuflady. Możliwe jest m.in. określenie ilości szuflad, sposobu ich montażu, odsunięć między ich frontami czy głębokości szuflady.

meblarz 3d nowości

Rysunek 4. Konfiguracja prowadnic dolnego montażu

nowości w oprogramowaniu do projektowania mebli

Rysunek 5 Konfiguracja prowadnic rolkowych

W generatorze szuflad użytkownik ma do dyspozycji w pełni konfigurowalne prowadnice. Dla każdej z prowadnic mamy do dyspozycji szereg standardowych długości. Każda z tych długości może mieć określoną niezależną lokalizację otworów w szufladzie jak i w korpusie. Możliwe jest także określenie średnicy oraz głębokości otworów, szerokości prowadnicy, jej ceny czy kodu. Następnie odpowiednie parametry są automatycznie dobierane na podstawie długości szuflady wprowadzonej w generatorze. Po wstawieniu szuflad Meblarz 3D automatycznie doda prowadnice wraz z niezbędnymi nawiertami.

meblarz 3d szafka

Rysunek 6. Przykładowy korpus z wstawionymi szufladami

Chcesz wypróbować najnowszą wersję Meblarza 3D?

A może poszukujesz oprogramowania, w którym będziesz mógł projektować meble?

Wejdź w link poniżej i pobierz wersję testową!