fbpx
Menu Zamknij

Zabawy i pomysły 3D – gdy technologia pozwala spełnić marzenia…

Skaner 3D, drukarki 3D Technologia 3D która pozwala spełniać marzenia.

Pewien wyjątkowy biznesmen, którego stać na ekstrawaganckie zabawy, założył się z przyjaciółmi, że stworzy replikę kultowego samochodu. Wziął pod lupę i to dosłownie – nie byle jaki model: sławne Bugatti 57 S.C. Dosłownie, gdyż jako miłośnik aut pięknych i ekskluzywnych posiada w swojej kolekcji model Bugatti w skali 1:18 wykonany przez producenta tej marki.

[image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/skanowanie-druk-butatti-1.jpg”]

Model stworzony przez syna założyciela marki Jeana Bugatti został dopracowany w niemalże wszystkich szczegółach i jest dokładnym odwzorowaniem prawdziwego samochodu. Posiada skórzaną tapicerkę, elegancko wykonaną kierownicę, idealnie spasowane drzwi z oryginalnymi klamkami, misternie dopracowane lusterka i masę imponujących detali również pod maską. Silnik jest również dokładnym wzorem machinerii, którą posiada prawdziwe Bugatti.

[image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/skanowanie-druk-butatti-2.jpg”] [image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/skanowanie-druk-butatti-3.jpg”]

To kosztowne cacko ma stanowić wzorzec do odtworzenia w jak najdrobniejszych szczegółach repliki samochodu, który po wielu złożonych operacjach zostanie wydrukowany w 3D. Pomysł fascynujący, niezwykły i z perspektywy przeciętnego człowieka zawieszony w chmurach, wymaga sporego nakładu pracy i zaangażowania kilku ekip, począwszy od wykonania skanów 3D poszczególnych elementów samochodu, opracowaniu i połączeniu tych skanów, stworzeniu możliwie wiernej repliki modelu 3D, a następnie staranne poddanie ich procesowi wydruku. Finalne dopracowanie powstałego modelu samochodu to już oddzielny temat. Czy warto podjąć taki wysiłek?

Najśmielszym zamysłem pomysłodawcy jest jednak sprawienie, aby stworzony model jeździł. Nieistotne wprawdzie jaką prędkość zdoła osiągnąć, kluczowym założeniem jest to, że drukowane auto 3D ma ruszyć z miejsca. Firma 3D Master z wielkim entuzjazmem przystąpiła do realizacji zlecenia. Usługi skanowania to ten rodzaj naszej działalności, który sprawia nam wiele satysfakcji, zwłaszcza, gdy efekt finalny jest wyjątkowy!

[image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/skanowanie-druk-butatti-4.jpg”]

Czy innowacyjny projekt 3D ma szansę na realizację?

Przedsiębiorczość i wiara w sukces są największymi atutami każdego biznesmena, zatem warto przyglądać się kolejnym etapom przygotowań zmierzających do osiągnięcia tego szalonego celu. Czy i tym razem zrealizuje swój zamysł i spełni swoje marzenia?

Pierwsze kroki już podjął zwracając się do naszej firmy z prośbą o przygotowanie skanów 3D tego niezwykłego samochodu. 3D Master z wielkim entuzjazmem podjęła się realizacji tego projektu zgodnie z mottem firmy: od pomysłu do realizacji. Wszak innowacyjność mamy wpisaną w regulamin firmy, a wszelkie innowatorskie zamysły sukcesywnie wdrażamy w życie.

Nasza rola polega na optymalnie dokładnym odwzorowaniu poszczególnych części modelu auta. Do tego celu posłuże ręczny skaner 3D marki Artec. Mały skaner 3D Spider znakomicie sprawdza się jako skaner do uchwycenia detali, dzięki temu nie przeoczymy żadnego szczegółu.

Kolejnym etapem prac będzie idealne połączenie skanów 3D przy pomocy funkcjonalnego i szybkiego programu Artec Studio 10. Dane 3D uzyskane ze skanów zostaną szybko i efektywnie opracowane, a finalnym etapem będzie przekształcenie ich w model 3D.

Czy pomysł wydrukowania samochodu w 3D i podjęcie prób wprawienia go w ruch nie jest zbyt zuchwałym przedsięwzięciem? Czy ekstrawagancki biznesmen odniesie sukces?

Cały czas będziemy kibicować temu niezwykłemu przedsięwzięciu i wspierać inne wyjątkowe projekty 3D, dzięki którym można zrobić kolejny krok w rozwoju nowych technologii. Czy biznesmen ma szansę zaistnieć w Księdze Guinessa jak pierwszy twórca legendarnego Bugatti 3D? Mocno w to wierzymy!

Oto kilka zdjęć z procesu skanowania 3D i możliwość podglądu rezultatów w czasie rzeczywistym na monitorze komputera.

[image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/skanowanie-druk-butatti-5.jpg”] [image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/skanowanie-druk-butatti-6.jpg”]

A oto efekty pracy naszego zespołu: warto zwrocić uwagę, że jest to dopiero etap wstępny projektu.

Opracowanie skanów w programie Artec Studio 10

Zdjęcia poniżej pokazują skan 3D modelu Bugatti 57 SC opracowany w programie Artec Studio 10.

[image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/skanowanie-druk-butatti-7.jpg”] [image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/skanowanie-druk-butatti-8.jpg”]

Rendering – opracowanie w KeyShot

A tutaj prezentujemy samochód po renderingu – render wykonany w programie KeyShot. Piękny klasyk ożywa na nowo, a dzięki nowym technologiom 3D znowu będzie o nim głośno. Trzymamy kciuki za realizację projektu, zwłaszcza, że mamy w nim także swój udział.

[image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/skanowanie-druk-butatti-9.jpg”] [image src=”https://3dmaster.pl/wp-content/uploads/skanowanie-druk-butatti-10.jpg”]

Wspieramy nowatorskie pomysły 3D

Jeśli masz interesujący projekt i chcesz go zrealizować przy wykorzystaniu technologii 3D – zgłoś się do nas!

Usługi skanowania 3D prowadzimy nie od dziś. Potrafimy wykonać różnorodne modele 3D o różnym stopniu skomplikowania. Za pomocą naszych skanerów 3D marki Artec możemy odwzorować teksturę i skanować nawet najdrobniejsze detale nie tylko pojazdów i maszyn, lecz również budynków, obiektów muzealnych, architektonicznych, dzieł sztuki.

Nasi specjaliści pomogą wybrać najlepszy sposób na realizację Twojego projektu, oszacują koszty i opracują kompletny model 3D zgodny z Twoimi oczekiwaniami.