fbpx
Menu Zamknij

EspritCAM – Obróbka szybkościowa HST ProfitTurning® zapewnia 25% redukcję czasu cykli oraz zwiększenie żywotności narzędzia o 300%

Szybkościowe toczenie zgrubne z ProfitTurninig to innowacyjna strategia toczenia zgrubnego, która pomaga wyeliminować niekorzystne skutki tradycyjnych cykli obróbki zgrubnej i rowkowania. ProfitTurning umożliwia wykonywanie bardziej wydajnego skrawania przy stałej objętości wióra i sił skrawania, zmniejszając w ten sposób zużycie narzędzia, skracając czas cyklu i redukując koszt jednostkowy części nawet o 60%. Jest to osiągane za pomocą udoskonalonego algorytmu ścieżki narzędzia opartego na strategii kontroli zagłębienia, która pozwala na generowanie jednakowej objętości wiórów i jednorodnych siły skrawania, co przekłada się na osiągnięcie najwyższego poziomu produktywności.

 • Zwiększenie żywotności narzędzia o 300%
 • Redukcja czasu cykli o 25%

Tradycyjna metoda toczenia CNC

Czasy cykli są dłuższe, ponieważ maszyny muszą pracować z zachowawczymi prędkościami skrawania, aby uwzględnić zmienne obciążenia przez wióry i różnorodne przyspieszenia.

 1. Wysokie promieniowe wejście zagłębiania
 2. Ostra zmiana kierunku narzędzia

Zalety ProfitTurninig

Cykl szybkościowego toczenia znacznie zwiększa prędkość obróbki, co przekłada się na krótszy czas całego procesu i wydłuża żywotność narzędzia.

 1. Jednorodne przejścia ProfitTurning
 2. Obszary trochoidalne
 3. Styczne zawinięcie ścieżki
 4. Gładkie przejścia
 5. Przejścia trochoidalne są zawsze płynnie połączone
 6. Wybieranie naroży
 7. Alternatywny kierunek obróbki z płynnymi przejściami

Chcesz rozpocząć programowanie CNC Twoich maszyn?

Napisz do nas udostępnimy Ci darmową wersję oprogramowania i pomożemy w testach

Filmy o EspritCAM